– Powstaną kolejne bezpieczne drogi w naszym regionie. Premier Mateusz Morawiecki  zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków rządowych
– poinformował poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy rządu Piotr Müller. Na modernizację dróg do regionu bytowskiego trafi aż 2 128 845 zł.

Korzyści dla powiatów i gmin regionu bytowskiego

Zmodernizowane drogi w naszym regionie to przede wszystkim większe bezpieczeństwo
i komfort mieszkańców oraz podróżujących. To także nowe inwestycje, a co za tym idzie – nowe miejsca pracy. Rozbudowa infrastruktury to jeden z najważniejszych czynników zwiększających potencjał całego województwa. Wyniki nowego naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ogłosił Piotr Müller, rzecznik rządu i Poseł na Sejm RP, podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

– Ponad 2 mln zł, które trafiają do regionu bytowskiego właśnie na modernizację dróg gminnych i powiatowych, wzmocnią lokalną infrastrukturę, która ma duże znaczenie z punktu widzenia funkcjonowania samorządu lokalnego – powiedział poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Nowe środki na drogi bodźcem do rozwoju regionu

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. 

Wsparcie rządu poprzez zwiększenie środków przeznaczanych na budowę i przebudowę dróg to wzmocnienie gospodarcze małych społeczności lokalnych. Musimy dbać o bezpieczeństwo i komfort życie naszych bliskich, lepszy dojazd do szkoły i pracy – powiedział poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Region bytowskiego: 2 128 845 zł

Na liście zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w regionie bytowskim znalazły się:

BENEFICJENTZADANIEKWOTA DOFINANSOWANIA
Gmina MiastkoPrzebudowa drogi gminnej wewnętrznej
 w Świeszynie
661 205 zł
Gmina BorzytuchomPrzebudowa drogi gminnej w miejscowości Krosnowo, gm. Borzytuchom154 000 zł
Gmina BorzytuchomPrzebudowa drogi gminnej na dz. nr 84
w miejscowości Borzytuchom
35 000 zł
Gmina TuchomiePrzebudowa drogi gminnej (ul. Plenerowa)
w miejscowości Tuchomie
178 640 zł
Powiat bytowskiPodniesienie standardu technicznego drogi oraz zapewnienie spójności sieci dróg publicznych poprzez remont drogi powiatowej 1334G, łączącej Powiat Bytowski z Powiatem Lęborskim oraz drogi wojewódzkiej nr DW212, DW211 i DW228 – etap I Rokity – Mydlita1 100 000 zł