Piotr Müller
  • Strona główna
  • Aktualności
  • O mnie
  • Działajmy razem
  • Kontakt
  • Sprawozdanie poselskie
  • About me
Biuro Posła
Biuro Rzecznika
Dla mediów
Social media
Główne Biuro Poselskie w Słupsku:
ul. Jedności Narodowej 2
76-200 Słupsk

 

Godziny dyżurów dla mieszkańców:
4 lipca poniedziałek 16:00 – 19:00
5 lipca wtorek 16:00 – 19:00
8 lipca piątek 09:00 – 14:00
11 lipca poniedziałek 16:00 – 19:00
12 lipca wtorek 16:00 – 19:00
15 lipca piątek 09:00 – 14:00
18 lipca poniedziałek 16:00 – 19:00
19 lipca wtorek 16:00 – 19:00
21 lipca czwartek 09:00 – 14:00
25 lipca poniedziałek 16:00 – 19:00
26 lipca wtorek 16:00 – 19:00
28 lipca czwartek 09:00 – 14:00

 

Telefon: 576 157 311
E-mail: biuro@piotrmuller.pl
Biuro Poselskie w Lęborku:
ul. Bolesława Krzywoustego 1
84-300 Lębork
Godziny dyżurów dla mieszkańców:
Wtorek, czwartek – 16:30-18:30
Telefon: 667 460 600
E-mail: biuro@piotrmuller.pl

Filialne biura poselskie:

 
Wspólne Biuro Poselskie
Plac Wolności 7
77-300 Człuchów
Wspólne Biuro Poselskie
Plac Jakuba Wejhera 9
84-200 Wejherowo
Wspólne Biuro Poselskie
ul. Kazimierza Wielkiego 29
77-200 Miastko

Biuro rzecznika rządu Piotra Müllera

Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa
E-mail: sekretariat.rzecznik@kprm.gov.pl

Dla mediów

W tym miejscu znajdą Państwo:

Materiały prasowe

Wszystkie zamieszczane tu informacje i komunikaty są  z prawem do bezpłatnego przedrukowania.

Multimedia

Zdjęcia, wideo oraz logotypy z prawem do wykorzystania przez dziennikarzy w publikacjach.

Kontakt dla mediów

Odpowiedzi na pytania, udzielenia wywiadu lub komentarza:
biuro@piotrmuller.pl

  • Multimedia
  • Informacje prasowe
  • Biogram

Multimedia

Poniższe zdjęcia mogą być używane przez media bez dodatkowej zgody.

Piotr Müller

Piotr Müller (2019) – Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe. (.jpg)

Piotr Müller – public domain (.jpg)

Piotr Müller i premier Mateusz Morawiecki (.jpg)

Piotr Müller i premier Mateusz Morawiecki  (.jpg)

Informacje prasowe

Kolejne budynki w Kępicach zostaną zmodernizowane dzięki pieniądzom z rządu Premiera Mateusza Morawieckiego (11.10.2019)

Budynki komunalne w gminie Kępice, które od lat wymagały pilnych remontów, wreszcie zostaną zmodernizowane. Centrum Kępic ma szansę stać się prawdziwą wizytówką miasta, a do tego mieszkańcy realnie zaoszczędzą pieniądze dzięki niższym opłatom za ogrzewanie. To wszystko za sprawą dofinansowania z rezerwy ogólnej państwa w wysokości ponad 318 tysięcy złotych. Pieniądze przyznał Premier Mateusz Morawiecki, a wiadomość o nich przekazał jego bliski współpracownik – Piotr Müller, poseł z Pomorza i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

– Bardzo ważny jest zrównoważony rozwój w całej Polsce. Jako rząd Prawa i Sprawiedliwości kładziemy na to duży nacisk. Cieszę się, że Pomorze stale się rozwija, na czym korzystają wszyscy mieszkańcy. Tym razem wspieramy Kępice, dofinansowując modernizację kolejnego budynku w centrum miasta – powiedział Piotr Müller, poseł z Pomorza i rzecznik prasowy rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Termomodernizacja budynku komunalnego przy ulicy Niepodległości w Kępicach to dla gminy bardzo ważna inwestycja. Budynek, który znajduje się w centrum Kępic jest obecnie w bardzo złym stanie technicznym. Dzięki pozyskanemu wsparciu możliwa będzie m.in. wymiana pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej,  wykonanie ocieplenia i nowej elewacji. Nie tylko względy estetyczne mają znaczenie w tym remoncie. To również realne korzyści dla mieszkańców. Dzięki wykonaniu ocieplenia czy zamontowaniu nowych, szczelnych okien, bez wątpienia rachunki za ogrzewanie będą niższe niż były do tej pory.

– Zwróciliśmy się o pomoc do rządu o wsparcie z rezerwy ogólnej państwa, ponieważ potrzebowaliśmy dodatkowych środków, które umożliwiłyby nam realizację tej inwestycji. Budynki komunalne w naszej gminie od lat wymagają pilnych modernizacji. Nasze pieniądze nie wystarczają na przeprowadzenie całościowych prac, dlatego bardzo się cieszę, że udało nam się uzyskać to wsparcie – powiedział Maciej Chaberski, zastępca Burmistrza Kępic.

To już kolejne wsparcie finansowe

Gmina Kępice dąży do zrównoważonego rozwoju – m.in. buduje mieszkania w ramach rządowego  programu Mieszkanie Plus, inwestuje w drogi, mienie komunalne, odnawialne źródła energii, buduje bazę turystyczną i sportową, a na większość z tych inwestycji pozyskuje dofinansowanie zewnętrzne. W 2018 r. zajęła 7 miejsce w kraju w rankingu „Samorządności” w kategorii gmin do 10 tys. mieszkańców w obszarze pozyskiwania środków zewnętrznych na działania prospołeczne.

– Jako poseł z Pomorza wspieram na każdym możliwym kroku gminy i powiaty naszego regionu. Cieszy mnie ogromnie, że mogłem pomóc Gminie Kępice w moim rodzinnym powiecie słupskim  – podkreślił Piotr Müller – Bardzo ważne jest, że władze gminy są bardzo aktywne i intensywnie pracują, aby mieszkańcom było po prostu lepiej.

Dzieci z lęborskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej ze wsparciem rządu Premiera Mateusza Morawieckiego (10.10.2019)

Podopieczni lęborskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej mogą liczyć na wsparcie Premiera Mateusza Morawieckiego. Do powiatu lęborskiego trafi 400 tys. złotych rządowego dofinansowania, dzięki któremu powstaną dwa nowe budynki dla dzieci. Pozytywną wiadomość przekazał rzecznik prasowy rządu Piotr Müller, który jest również posłem z Pomorza. Dzięki tym pieniądzom, dzieci i młodzież przebywające w placówce będą miały zapewnione godne warunki życia oraz mieszkania w nowoczesnym i zadbanym domu.

– Jako rząd Prawa i Sprawiedliwości staramy się pomagać wszystkim Polakom przez liczne programy społeczne skierowane do różnych grup – do seniorów, młodych, czy też rodzin. Cieszę się, że możemy wesprzeć również podopiecznych lęborskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej – podkreślił Piotr Müller, poseł z Pomorza i minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który jest jednym z najbliższych współpracowników Premiera Mateusza Morawieckiego. – Pan Premier zadecydował o przekazaniu 400 tys. złotych z rezerwy celowej, aby można było w powiecie lęborskim zbudować dwa budynki spełniające wymogi dla placówek opiekuńczo-wychowawczych. – dodał Müller.

Nowe budynki lęborskiego Domu Dziecka

– To bardzo ważne, by dzieci i młodzież przybywające domu dziecka mogły się cieszyć takimi samymi warunkami życia jak ich rówieśnicy, którzy mieszkają z rodzinami. Choć budynek przy ulicy Okrzei nie znajduje się w najgorszym stanie, to jednak nie należy już do nowych. Dlatego dobrze się stało, że postanowiono zainwestować w nowe obiekty i znalazło to wsparcie rządu i pana posła Müllera – powiedział Edmund Głombiewski, wicestarosta lęborski.

Obecnie w lęborskiej placówce opiekuńczo-wychowawczej przebywa około trzydziestu wychowanków powyżej 10. roku życia. Dzięki nowym budynkom w Nowej Wsi Lęborskiej, podopieczni będą mieli bardziej komfortowe warunki życia. Zaletą każdego z obiektów będzie ich funkcjonalność. Na parterze znajdzie się część dzienna z dużym salonem i otwartą kuchnią, pomieszczenia biurowe, gospodarcze, łazienki oraz jednostanowiskowy garaż. Na piętrze zostaną zlokalizowane 2-osobowe pokoje dziecięce, łazienki, osobne WC, dodatkowy aneks kuchenny i wspólny hol, przeznaczony do rekreacji. W ramach dofinansowania zostanie także dokonana rozbiórka istniejącego budynku gospodarczego oraz budowa zbiornika bezodpływowego.

Prawo i Sprawiedliwość dba o wszystkie grupy społeczne

Dzięki rozważnej i skutecznej polityce gospodarczej Prawo i Sprawiedliwość może realizować wielkie programy społeczne, które poprawiają poziom życia szerokich grup społecznych. Dodatkowe środki otrzymali wszyscy seniorzy, którzy w ramach wsparcia programu „Emerytura +” mogą wydać je według własnych potrzeb. Najstarsi z nich, powyżej 75 roku życia korzystają z zakupu darmowych lekarstw, dzięki programowi „Leki 75+”. Obok tego ważnym ogniwem w działaniach Prawa i Sprawiedliwości jest poprawa sytuacji ludzi młodych. Dzięki uldze Bez PIT dla Młodych osoby do 26. roku życia są zwolnione z odprowadzania składki PIT, co pozwala na zwiększenie ich dochodów. Także rodziny mogą cieszyć się wsparciem od państwa, które prowadzi aktywną politykę prorodzinną, dzięki takim programom jak „500+ na każde dziecko, „Dobry start”, „Maluch +” czy „Mama 4+”.

Co parlamentarzysta może zdziałać dla regionu? Poseł Piotr Müller podsumowuje kadencję (10.10.2019)

Już w niedzielę wybory parlamentarne, zatem jest to czas nie tylko obietnic, ale również  rozliczeń. Poseł ziemi słupskiej – Piotr Müller – objął mandat niecałe 10 miesięcy temu. To wystarczyło, aby skutecznie wesprzeć rozwój ziemi słupskiej. Jego flagowym sukcesem jest wieloletni program rekompensat za tarczę antyrakietową, który wreszcie stał się rzeczywistością. Dzięki wsparciu Müllera również Akademia Pomorska w Słupsku staje się coraz silniejszym ośrodkiem akademickim. Dodatkowo, przez najbliższych pięć lat mieszkańcy ziemi słupskiej będą mogli korzystać z bogatej oferty naukowej, kulturalnej i sportowej. 

– Gdy obejmowałem mandat poselski w grudniu 2018 roku, nawet nie zakładałem, że tak wiele uda się zrealizować w ciągu tych dziesięciu miesięcy –  powiedział Piotr Müller – Szczególnie dumny jestem z sukcesu wieloletniego programu rozwoju ziemi słupskiej, który zainicjowałem oraz koordynowałem.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał w Słupsku uchwałę Radę Ministrów, tym samym program stał się rzeczywistością. Region uzyska 115 mln złotych w ramach rekompensat.

Wieloletni program rekompensat za tarczę antyrakietową

Słupszczanie czekali na ten moment od bardzo długiego czasu. Temat nabrał tempa, gdy trzy miesiące temu w sprawę osobiście zaangażował się Piotr Müller. To dzięki jego inicjatywie udało się skoordynować działania administracji rządowej oraz samorządowców z regionu.

– Wieloletni program rozwoju stał się faktem. Mam nadzieję, że przyznane środki pomogą w rozwoju ziemi słupskiej. Nowe drogi, szkoły, a także infrastruktura sportowa to tylko niektóre elementy, które mogą powstać dzięki tym pieniądzom. Dużą rolę w ich przyznaniu odegrał Piotr Müller, jeden z moich najbliższych współpracowników. Włożył wiele wysiłku w negocjacje, a także koordynowanie rządowych prac nad projektem i zbieranie sugestii samorządowców – podkreślał premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Słupsku.

W ramach wieloletniego programu przewidziane są środki finansowe w wysokości 115 mln złotych. Program realizowany będzie w latach 2020-2024. Przyznane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie rozwoju bazy drogowej regionu, budowę szkół i przedszkoli, a także nowej infrastruktury sportowej. W programie obecne są także elementy partycypacyjne – to mieszkańcy zdecydują, na co zostaną przeznaczone środki.

Unikalny program dla mieszkańców ziemi słupskiej: akcje naukowe, kulturalne i sportowe przez najbliższych 5 lat

Na początku października Piotr Müller poinformował o rządowym wsparciu programu Aktywna Akademia 5 plus w wysokości ponad 10 milionów złotych. Przez najbliższych pięć lat na mieszkańców ziemi słupskiej czeka bogata oferta atrakcji naukowych, kulturalnych i sportowych.

– Dla dzieci i młodzieży będą organizowane zajęcia sportowe, manualne oraz z programowania komputerowego. Dorośli będą mogli zwiększać swoje kompetencje podczas otwartych wykładów i warsztatów prowadzonych również przez zagranicznych ekspertów – powiedział Piotr Müller.

Pierwszym z trzech filarów programu Aktywna Akademia 5 plus są działania popularyzujące naukę. To na nie przez najbliższych pięć lat każdego roku będzie przeznaczane 600 tys. złotych. W Słupsku odbędą się liczne spotkania z autorytetami naukowymi, warsztaty i wykłady otwarte prowadzone przez ekspertów zagranicznych. Dzieci i młodzież z regionu będą mogły brać udział w zajęciach z programowania komputerowego oraz korzystać z oferty dodatkowych bezpłatnych zajęć w ramach Uniwersytetu dla Dzieci. Drugim filarem pięcioletniego programu są działania prozdrowotne i sportowe. Dzięki uzyskanym pieniądzom (ponad 630 tys. złotych rocznie) będzie dostępna atrakcyjna oferta sportowa dla dzieci  i młodzieży w Słupsku. Planowana jest także wymiana dobrych praktyk w zakresie zachowań prozdrowotnych, której celem jest poprawa jakości życia mieszkańców w różnym wieku – uczniów, studentów, czy też seniorów.

– Każdego roku przez najbliższych pięć lat organizowane będą setki godzin zajęć z piłki nożnej, koszykówki, sztuk walki oraz lekkoatletyki. Poprawi to nie tylko kondycję dzieci i młodzieży, ale również pozwoli na odkrycie nowych talentów! – podkreślił Piotr Müller.

Trzecim aspektem programu są działania promujące kulturę i sztukę. Koncerty muzyczne, czwartki literackie czy wsparcie organizacji Juwenaliów Akademii Pomorskiej – to tylko nieliczne z planowanych działań w ramach tego filaru programu.

Silna słupska uczelnia

– Ważne jest, aby młodzi ludzie mieli dostęp do dobrych uczelni w całej Polsce, mogli wybierać, gdzie chcą studiować i mieć różne możliwości. To do nich należy decyzja, a moim celem jest umożliwienie im tego wyboru – podkreślił Piotr Müller. – Szczególnie wspieram Akademię Pomorską w Słupsku, która w tym roku obchodzi swoje 50-lecie. Jej aktywną działalność obserwuję już od kilku lat. Wierzę, że dzięki silnej uczelni w regionie zyskują wszyscy mieszkańcy.

Jedynie w 2019 roku do Akademii Pomorskiej w Słupsku skierowano kilkadziesiąt mln złotych.  Dzięki przebudowie  historycznego budynku po dawnej stołówce wojskowej powstanie tu wielofunkcyjna aula na potrzeby akademickie i projekty kulturalne. To właśnie w Słupsku będą prowadzone m.in. zaawansowane badania nad szeroko rozumianym środowiskiem przyrodniczym i racjonalnym wykorzystaniem zasobów naturalnych. To również tutaj  powstanie unikatowe laboratorium oparte o technologie IT, pozwalające na monitorowanie, analizę operacyjną i naukową zagrożeń bezpieczeństwa fizycznego oraz zagrożeń w cyberprzestrzeni z możliwością ich symulacji i wizualizacji. Dodatkowo uruchomione zostanie Pomorskie Centrum Humanistyki Cyfrowej, które umożliwi wdrożenie nowych metod badawczych, a także upowszechnianie wyników badań z wykorzystaniem współczesnych narzędzi cyfrowych.  Powstanie również Centrum Badań nad Chorobami Cywilizacyjnymi.

Jedną z decyzji Piotra Müllera, jeszcze jako wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego, było utworzenie kierunku prawo na Akademii Pomorskiej. Spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem kandydatów – był to jeden z najpopularniejszych kierunków podczas rekrutacji. Kierunek ten jest bliski posłowi, ponieważ sam jest absolwentem prawa, a także został uznany przez Dziennik Gazetę Prawną jednym z 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce w 2018 roku.

Powiat słupski: 16 inwestycji drogowych

Do powiatu słupskiego trafi blisko 30 mln złotych na lata 2019-2020, z czego aż 7 mln zostało przyznanych przez Premiera Mateusza Morawieckiego na podstawie rekomendacji jego bliskiego współpracownika – Piotra Müllera.

– Jestem wdzięczny Panu Premierowi za uwzględnienie moich dodatkowych rekomendacji inwestycji drogowych w powiecie słupskim. Każde środki finansowe dla naszego regionu są bardzo ważne: to nie tylko poprawa komunikacji w powiecie, ale to także miejsca pracy podczas budowy dróg – podkreślił Müller. Premier Mateusz Morawiecki przychylił się do sugestii swojego współpracownika i uwzględnił cztery inwestycje drogowe o łącznej wartości 7 mln złotych. Dodane inwestycje to:

  • Słupsk: budowa ulicy Legionów Polskich wraz z przebudową ulicy Zaborowskiej.
  • Grąsino: przebudowa odcinka drogi powiatowej.
  • Ustka: przebudowa ulic Jagiellońskiej i Mickiewicza.

Łącznie zrealizowanych będzie 16 inwestycji drogowych, z czego pięć będzie w miastach Słupsk i Ustka.

Wybory już w niedzielę

Piotr Müller podsumował swoje 10 miesięcy dla ziemi słupskiej. Teraz startuje z numeru 3 listy Prawa i Sprawiedliwości, starając się o możliwość działania dla regionu przez kolejne cztery lata. Wybory już 13 października 2019 r.

Rekompensaty za tarczę antyrakietową już pewne. Premier Morawiecki podpisał w Słupsku uchwałę Rady Ministrów (8.10.2019)

Rekompensaty stają się wreszcie rzeczywistością. Słupszczanie czekali na ten moment od bardzo długiego czasu. Temat nabrał tempa, gdy trzy miesiące temu w sprawę osobiście zaangażował się Piotr Müller – rzecznik rządu i poseł z Pomorza. Dzięki jego inicjatywie udało się skoordynować działania administracji rządowej oraz samorządowców z regionu. Efekt tej pracy już jest – premier Mateusz Morawiecki podpisał w Słupsku uchwałę Rady Ministrów dotyczącą  przyznania 115 mln złotych na wieloletni program rozwoju całego regionu. 

– Wieloletni program rozwoju stał się faktem. Mam nadzieję, że przyznane środki pomogą w rozwoju ziemi słupskiej. Nowe drogi, szkoły, a także infrastruktura sportowa to tylko niektóre elementy, które mogą powstać dzięki tym pieniądzom. Dużą rolę w ich przyznaniu odegrał Piotr Müller, jeden z moich najbliższych współpracowników. Włożył wiele wysiłku w negocjacje, a także koordynowanie rządowych prac nad projektem i zbieranie sugestii samorządowców.– powiedział premier Mateusz Morawiecki

– Bardzo dziękuję Panu Premierowi, że przychylił się do moich argumentów i dziś wspólnie możemy potwierdzić, że rekompensaty za tarczę antyrakietową stały się faktem – powiedział Piotr Müller – 115 mln złotych trafi na rozwój ziemi słupskiej. Jest to szczególnie istotne, ponieważ mieszkańcy od dawna czekali ten moment. Sądzę, że wspólnie z samorządowcami uda się przekuć ten sukces w wielki projekt rozwojowy naszej małej ojczyzny – dodał.

Społeczność słupska czekała na ten program od lat

Temat rekompensat z tytułu budowy tarczy antyrakietowej w Redzikowie jest bardzo ważny dla wszystkich mieszkańców społeczności słupskiej. Czekali oni na nie od lat.

W lipcu sprawą zajął się Piotr Müller – poseł z Pomorza i jeden z najbliższych współpracowników Premiera Mateusza Morawieckiego. Zainicjował rządowe prace nad wieloletnim programem rozwoju regionu słupskiego, a także włączył do tych prac samorządowców ziemi słupskiej. Na początku sierpnia zapowiedział przeznaczenie 90 mln złotych na ten cel. Po pierwszych tygodniach rządowych prac nad odpowiednią uchwałą ogłosił, że budżet na cały program wyniesie aż 115 mln złotych. W październiku ministrowie ostatecznie zaakceptowali program.

W efekcie premier Mateusz Morawiecki, który przybył do Słupska na zaproszenie posła Müllera, podpisał w obecności lokalnych samorządowców uchwałę. Dokument stanowi potwierdzenie przekazania środków regionowi. Uroczystości tej towarzyszyło także spotkanie premiera z samorządowcami, a ich rozmowy dotyczyły m.in. wyzwań dla całego Pomorza.

Pieniądze na przedszkola, szkoły, drogi i infrastrukturę sportową

W ramach wieloletniego programu przewidziane są środki finansowe w wysokości około 115 mln złotych. Program realizowany będzie w latach 2020-2024. Przyznane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie rozwoju bazy drogowej regionu, budowę szkół i przedszkoli, a także nowej infrastruktury sportowej. W programie obecne są także elementy partycypacyjne – to mieszkańcy zdecydują na co zostaną przeznaczone środki.

– W ramach programu przewidziane są również środki finansowe, o których dystrybucji zadecydują sami mieszkańcy regionu. To mieszkańcy wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane – podkreślił Müller. Dodatkowe finanse są niezależne od już prowadzonych inwestycji. – Ważne jest, że to będą nowe, dodatkowe środki finansowe niezależne od dużych projektów już realizowanych, jak droga S6, DK 21 czy rozbudowa portu w Ustce. – dodał Müller. Dokończenie budowy drogi S6 jest wpisane w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości, który został już opublikowany.

Unikalny program dla mieszkańców ziemi słupskiej: akcje naukowe, kulturalne i sportowe przez najbliższe 5 lat (30.09.2019)

Nowy rok akademicki rozpoczynamy z dobrymi wiadomościami dla wszystkich mieszkańców ziemi słupskiej. Przez najbliższe pięć lat czeka na nas bogata oferta atrakcji naukowych, kulturalnych i sportowych w Słupsku i powiecie słupskim. Dla dzieci i młodzieży będą zajęcia zarówno sportowe, jak i manualne, czy też z programowania komputerowego. Dorośli natomiast będą mogli zwiększać swoje kompetencje podczas otwartych wykładów, czy też warsztatów prowadzonych również przez zagranicznych ekspertów. O rządowym wsparciu programu Aktywna Akademia 5 plus wartego ponad 10 milionów złotych poinformował Piotr Müller, poseł z Pomorza oraz rzecznik rządu Premiera Mateusza Morawieckiego.

– Ostatnie lata to intensywny rozwój naszej słupskiej uczelni. Śmiało mogę stwierdzić, że zyskaliśmy silną uczelnię w regionie, która jest atrakcyjnym kierunkiem dla młodzieży z całego Pomorza. Cieszę się, że mogę stale wspierać ten rozwój – powiedział Piotr Müller, poseł z Pomorza i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Nowy rok akademicki rozpoczynamy z dwiema dobrymi wiadomościami. Pierwsza to dofinansowanie unikalnego na skalę Polski programu „Aktywna Akademia 5 plus”, który zapewni bogatą ofertę naukową, kulturalną i sportową dla mieszkańców całego regionu. Druga to uruchomienie pieniędzy z obligacji Skarbu Państwa, które pozwolą na ambitną rozbudowę infrastruktury naukowej Akademii Pomorskiej – podkreślił Müller.

– W dzisiejszych czasach nie tylko biznes musi być odpowiedzialny społecznie, ale nauka również. Nasza uczelnia nie od dziś realizuje takie projekty. Naszym obowiązkiem jest rozbudzanie ciekawości poznawczej wśród lokalnej społeczności. Dlatego tym bardziej ważne jest wsparcie rządu i uruchomienie programu „Aktywna Akademia 5 plus” – powiedział profesor Zbigniew Osadowski, rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku – Dzięki uzyskanym pieniądzom zaoferujemy mieszkańcom ziemi słupskiej bardzo atrakcyjną ofertę rozwoju. I to przez najbliższych pięć lat!

Popularyzacja nauki: spotkania, warsztaty i debaty

Pierwszym z trzech filarów programu Aktywna Akademia 5 plus są działania popularyzujące naukę. To na nie będzie przeznaczane 600 tys. złotych każdego roku przez najbliższe pięć lat. Dzięki tym pieniądzom odbędą się w Słupsku liczne spotkania z autorytetami naukowymi, czy też warsztaty i wykłady otwarte prowadzone przez ekspertów zagranicznych. Dzieci i młodzież z regionu będą mogły brać udział w zajęciach z programowania komputerowego, a także korzystać z oferty dodatkowych bezpłatnych zajęć w ramach Uniwersytetu dla Dzieci.

– W ofercie dla mieszkańców znajdą się również przedsięwzięcia promujące innowacyjne rozwiązania, a także szkolące z zakresu nauk ścisłych i ekonomicznych, czy też kompetencji miękkich. Będzie to znakomita oferta dla studentów oraz przedsiębiorców z regionu, którzy będą mogli zwiększać w ten sposób swoje kompetencje – podkreślił profesor Zbigniew Osadowski, rektor uczelni.

Rocznie setki godzin zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży

Drugim z trzech filarów programu Aktywna Akademia 5 plus są działania prozdrowotne i sportowe. Dzięki uzyskanym pieniądzom (ponad 630 tys. złotych rocznie) będzie dostępna atrakcyjna oferta sportowa dla dzieci i młodzieży w Słupsku.

–  Każdego roku przez najbliższych pięć lat organizowane będą setki godzin zajęć z piłki nożnej, koszykówki, sztuk walki oraz lekkoatletyki. Poprawi to nie tylko kondycję dzieci i młodzieży, ale również pozwoli na odkrycie nowych talentów! – podkreślił Piotr Müller, rzecznik rządu Premiera Mateusza Morawieckiego.

Planowana jest także wymiana dobrych praktyk w zakresie zachowań prozdrowotnych, której celem jest poprawa jakości życia mieszkańców w różnym wieku – uczniów, studentów, czy też seniorów.

Festiwale, spotkania literackie i zajęcia manualne

Trzecim aspektem programu są działania promujące kulturę i sztukę. Koncerty muzyczne, czwartki literackie, czy też wsparcie organizacji Juwenaliów Akademii Pomorskiej – to tylko nieliczne z planowanych działań w ramach tego filaru programu. Dzięki Aktywnej Akademii 5 plus dzieci i młodzież będą mogli skorzystać z oferty zajęć manualnych, takich jak ceramika czy rysunek. Pozwoli to rozwijać umiejętności i wrażliwość artystyczną, a także po prostu atrakcyjnie spędzić wolny czas. Rocznie na działania promujące kulturę i sztukę będzie przeznaczanych 410 tys. złotych.

Nowe ośrodki badań naukowych w Słupsku

Wraz z początkiem roku akademickiego nastąpi uruchomienie środków finansowych w ramach obligacji Skarbu Państwa. Co to oznacza? Oznacza to, że Akademia Pomorska otrzyma ponad 10 milionów złotych na rozwój swojej infrastruktury.  –  Te pieniądze pozwolą na realny rozwój naszej regionalnej uczelni i wzmocnienie jej potencjału naukowo-badawczego. Pan Rektor wyznaczył ambitne plany i trzymamy kciuki za ich realizację. Nowe, specjalistyczne centra badań uczynią ze Słupska ważny ośrodek naukowy nie tylko w regionie, ale dla całego kraju – powiedział Piotr Müller, który był wcześniej wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Dzięki tym pieniądzom to właśnie w Słupsku będą prowadzone m.in. zaawansowane badania nad szeroko rozumianym środowiskiem przyrodniczym i racjonalnym wykorzystaniem zasobów naturalnych. To również w Słupsku powstanie unikatowe, laboratorium oparte o technologie IT, pozwalające na monitorowanie, analizę operacyjną i naukową zagrożeń bezpieczeństwa fizycznego i zagrożeń w cyberprzestrzeni z możliwością ich symulacji i wizualizacji. Dodatkowo uruchomione zostanie Pomorskie Centrum Humanistyki Cyfrowej, które umożliwi wdrożenie nowych metod badawczych, a także upowszechnianie wyników badań z wykorzystaniem współczesnych narzędzi cyfrowych.

Rekompensaty za tarczę antyrakietową coraz bliżej (24.09.2019)

Wieloletni program rekompensat z tytułu tarczy antyrakietowej został wpisany do wykazu prac legislacyjnych rządu Premiera Mateusza Morawieckiego. Oznacza to, że niebawem projektem zajmie się Rada Ministrów. 115 mln na dofinansowanie budowy szkół, przedszkoli, dróg, czy też nowej infrastruktury sportowej staje się rzeczywistością. Przyjęcie dokumentu rządowego przez Radę Ministrów planowane jest na przełomie września i października tego roku.

– Wchodzimy w kolejny etap przygotowań wieloletniego programu rekompensat dla ziemi słupskiej. Program został wpisany już do wykazu prac legislacyjnych rządu, co oznacza, że niebawem zajmie się nim Rada Ministrów – powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu Premiera Mateusza Morawieckiego oraz poseł z Pomorza. – Cieszę się, że zarówno ministrowie, jak i samorządowcy, zaangażowali się w koordynowany przeze mnie projekt. To dzięki wspólnej pracy oraz wsparciu Pana Premiera uda się uchwalić program jeszcze w tej kadencji.

Prezes Kaczyński: sądzę, że Minister Müller przekonał Pana Premiera do tego programu

– Mamy w Słupsku ostatnio takie inicjatywy jak przygotowanie programu rekompensacyjnego związanego z tarczą antyrakietową, za co bezpośrednio odpowiada Minister Müller – podkreślił Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii w Słupsku – Müller to organizował i sądzę też, że przekonywał Pana Premiera, bo jest jego bliskim współpracownikiem, żeby te 115 mln zostało przyznane.

Społeczność słupska od dawna czeka na rekompensaty z tytułu tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Temat od wielu lat obiecywany, ale dotychczas niezrealizowany. Dlatego sprawą zajął się Piotr Müller – poseł ze Słupska i minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Piotr Müller zainicjował i koordynuje rządowe prace nad wieloletnim programem rozwoju regionu słupskiego. Na początku sierpnia zapowiedział 90 mln złotych na ten cel. Po pierwszych tygodniach rządowych prac nad odpowiednią uchwałą ogłosił, że budżet na cały program wyniesie aż 115 mln złotych.

– Zwiększenie środków finansowych z 90 do 115 mln pozwoli przede wszystkim, aby wszystkie gminy, powiat oraz miasto Słupsk, mogły zrealizować swoje zadania wyznaczone w programie rekompensat – podkreślał poseł Piotr Müller jeszcze w sierpniu podczas Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Słupskiego. Do współpracy nad rządową uchwałą Müller zaprosił samorządowców, aby wypracować projekt jak najlepszy z perspektywy mieszkańców ziemi słupskiej.

Pieniądze na przedszkola, szkoły, drogi i infrastrukturę sportową

– W ramach programu przewidziane są również środki finansowe, o których zadecydują sami mieszkańcy regionu. Będą to pieniądze o charakterze partycypacyjnym – to mieszkańcy wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane – podkreślił Müller. Dodatkowe finanse są niezależne od już prowadzonych inwestycji. – Ważne jest, że to będą nowe, dodatkowe środki finansowe niezależne od dużych projektów już realizowanych, jak droga S6, DK 21 czy rozbudowa portu w Ustce. – dodał Müller. Dodatkowo dokończenie drogi S6 jest wprost wpisane w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości, który został niedawno opublikowany. W ramach wieloletniego programu przewidziane są środki finansowe w wysokości około 115 mln złotych. Program realizowany będzie w latach 2020-2024. Planowane jest uchwalenie programu jeszcze w obecnej kadencji, co zapewni szybszy rozwój ziemi słupskiej przez kilka kolejnych lat.

Spot rzecznika rządu Piotra Müllera: Jestem dumny, że jestem z Pomorza (17.09.2019)

Rodzina, pamięć historyczna oraz codzienna praca, aby w Polsce było lepiej – takie wartości podkreśla w swoim spocie wyborczym Piotr Müller, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Pomorza, ponownie ubiegający się o mandat poselski z list PiS. W swoim spocie rzecznik prasowy rządu nawiązuje do skutecznej i prospołecznej polityki partii rządzącej, która dba i wspiera różne grupy społeczne – młodych, rodziny oraz seniorów. Piotr Müller, jeden z najbliższych współpracowników Premiera Mateusza Morawieckiego, startuje z 3 miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu gdyńsko-słupskim, który obejmuje swym zasięgiem powiaty: bytowski,chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski i wejherowski oraz miasta na prawach powiatu – Gdynię i Słupsk.

Skuteczna polityka Prawa i Sprawiedliwości

– Każdy dzień to ciężka i intensywna praca Polaków, żeby w naszym kraju było lepiej. Od czterech lat zmieniamy Polskę na lepsze. Wspieramy młodych. Pomagamy polskim rodzicom. Pamiętamy o naszych seniorach i o naszej historii – podkreśla Piotr Müller w swoim spocie wyborczym. Odnosi się w ten sposób do licznych programów społecznych Prawa i Sprawiedliwości, skierowanych do różnych grup społecznych. Znane wszystkim Rodzina 500plus, trzynasta emerytura czy też zerowy PIT dla młodych osób do 26. roku życia – to tylko kilka przykładów realizacji dobrej polityki ostatnich czterech lat. W spocie pojawiają się sceny z rozmowy z Panią Janiną Kos, łączniczką Armii Krajowej i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, pseudonim Anka.

Rzecznik rządu Premiera Mateusza Morawieckiego

Piotr Müller jest jednym z najbliższych współpracowników Premiera Mateusza Morawieckiego, który w czerwcu 2019 roku powołał go na rzecznika prasowego swojego rządu i ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wcześniej był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego. W spocie pojawiają się m.in. sceny z posiedzenia Rady Europejskiej w czerwcu, kiedy to Premier Mateusz Morawiecki zbudował silny blok skupiony wokół państw grupy Wyszehradzkiej i skutecznie doprowadził, aby Frans Timmermans nie został przewodniczącym Komisji Europejskiej.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości z Pomorza

Od końca 2018 roku Piotr Müller jest posłem na Sejm RP, po śmierci ś.p. Jolanty Szczypińskiej. Choć mandat posła objął niespełna 8 miesięcy temu, wykazał się przez ten czas dużą skutecznością. Przykładem może być zainicjowanie oraz koordynacja prac nad rekompensatami za tarczę antyrakietową dla regionu słupskiego, o których mówił Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Słupsku.

Pomorze z historyczną szansą na wygraną Prawa i Sprawiedliwości

Müller startuje z 3 miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu gdyńsko-słupskim, który obejmuje swym zasięgiem powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski i wejherowski oraz miasta na prawach powiatu – Gdynię i Słupsk. W spocie wyborczym rzecznika rządu pojawiają się m.in. ujęcia ze Słupska oraz Kaszub, a on sam podkreśla, że „Gdy myślę o swojej pracy, śmiało mówię – jestem dumny, że jestem z Pomorza”. Dzięki skutecznym działaniom na rzecz regionu oraz odpowiedzialnej polityce Prawa i Sprawiedliwości, to właśnie partia Jarosława Kaczyńskiego zyskuje coraz większe poparcie na
Pomorzu. Po raz pierwszy historii Prawo i Sprawiedliwość ma szansę wygrać w tym okręgu.

Słupsk: niespełnione obietnice Biedronia

Temat Słupska często wykorzystywany jest w narracji Roberta Biedronia, który powołuje się na swoje działania za czasów Prezydenta Słupska i twierdzi „Zrobiliśmy to w Słupsku”, odnosząc się, że można tak działać na skalę ogólnokrajową. Jeżeli chodzi o niespełnianie obietnic, to nie jest to zbyt dobra wizytówka dla lewicy. Piotr Müller jeszcze w lutym br. przypomniał szereg obietnic, których Biedroń nie spełnił jako włodarz Słupska.

Wybory już 13 października 2019

Polacy pójdą do wyborów już 13 października 2019 roku i zadecydują kto będzie rządził naszym krajem.Piotr Müller startuje z 3 miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu gdyńsko-słupskim, który obejmuje swym zasięgiem powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski,pucki, słupski i wejherowski oraz miasta na prawach powiatu – Gdynię i Słupsk.

Czyste jeziora kartuskie coraz bliżej! Podpisano umowę na 45 mln złotych dofinansowania (12.09.2019)

Poprawa stanu kartuskich jezior staje się rzeczywistością. Umowa na 45 mln dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została podpisana. Ograniczony zostanie dopływ zanieczyszczeń do jezior, a w wodach pojawią się szczupaki, sandacze i bolenie. Powstanie również promenada wzdłuż jeziora Klasztornego Małego, a także ścieżka rowerowa wzdłuż Strugi Klasztornej. Zgodnie z założeniami projektu za cztery lata plaże przy jeziorach zostaną otwarte.

– Pomorze jest jednym z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Musimy dbać o przyrodę, a kartuskie jeziora od dawna „wołały o pomoc”. Cieszę się, że w trakcie tej kadencji udało się tę pomoc uzyskać i do Kartuz trafi 45 milionów złotych dofinansowania na jeziora kartuskie – powiedział poseł Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu Premiera Mateusza Morawieckiego. – Myślę, że ten program oczyszczania kartuskich jezior będzie wielokrotnie pokazywany jako przykład dobrych praktyk dla innych projektów tego typu w całej Polsce.

Największy projekt rekultywacji jezior w Polsce

Rekultywacja jezior to różne metody działania, których celem jest „naprawa” jezior. Dlaczego jeziora trzeba naprawiać? Ze względu na wieloletnią i nieprzemyślaną działalność człowieka, który zanieczyścił i zaniedbał naturalne zbiorniki wodne. Niestety stan kartuskich jezior jest jednym z najgorszych w Polsce. Na szczęście się to zmieni!

– Uzyskane pieniądze realnie pomogą czterem jeziorom kartuskim. Działania obejmą jeziora: Mielenko, Karczemne, Klasztorne Małe i Klasztorne Duże – podkreślił Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. – Bez wątpienia zwiększy to atrakcyjność Pomorza jako celu wypraw turystycznych, a także zwiększy komfort życia mieszkańców powiatu kartuskiego.

Program oczyszczania kartuskich jezior opracowany został we współpracy z naukowcami z Katedry Inżynierii Ochrony Wód Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku dofinansował przygotowanie koncepcji rekultywacji jezior kartuskich, które stało się podstawą do złożenia wniosku o kolejne pieniądze wsparcia na kartuskie jeziora.

Ograniczenie dopływu zanieczyszczeń

Najważniejsze zadanie jakie zostało postawione przez naukowców to ograniczenie dopływu źródłowych zanieczyszczeń. Stąd od dłuższego czasu na ulicach Kartuz widać było konkretne działania w ramach realizacji programu oczyszczania jezior. Przebudowano sieć deszczową i zbudowano nowe zbiorniki
retencyjne o dużej pojemności. Dodatkowo na terenie gminnej oczyszczalni ścieków w Kartuzach rozbudowana i zmodernizowana zostanie instalacja przeróbki osadów ściekowych oraz systemu transportu ścieków.

Szczupak, sandacz i boleń

We wszystkich czterech jeziorach kartuskich zostanie przebudowana struktura gatunkowa ryb, co będzie sprzyjać poprawie jakości wody w jeziorze. Ograniczona zostanie liczba ryb żywiących się planktonem i organizmami bentosowymi (żyjącymi na dnie zbiornika). Jeziora kartuskie zarybione zostaną natomiast narybkiem rodzimych gatunków ryb drapieżnych: szczupaka, sandacza oraz bolenia.

Materiał zarybieniowy pochodzić będzie z ośrodków chowu i hodowli ryb położonych w bliskim sąsiedztwie jezior kartuskich. Zarybianie przeprowadzane będzie przez specjalistów z branży rybackiej, pod stałym nadzorem ichtiologa, metodą „z łodzi”.

Stały monitoring środowiskowy

Niezbędnym działaniem towarzyszącym procesowi rekultywacji jezior będzie stały monitoring środowiskowy, prowadzony w czasie trwania projektu, związany zarówno z badaniami wód jezior oraz wód dopływów powierzchniowych do jezior i wylotów brzegowych jak i monitoring biologiczny jezior. We wszystkich czterech jeziorach kartuskich specjaliści zastosują m.in. metodę polegającą na zmniejszeniu dostępności fosforu dla glonów i sinic (inaktywacja fosforu). Wprowadzony do jezior preparat osiądzie na dnie, tworząc barierę zapobiegającą wydzielaniu się fosforu z osadów do wody. Jezioro Karczemne poddane zostanie rekultywacji metodą usuwania osadów dennych. Wydobyte z jeziora osady poddane zostaną obróbce. Część osadów zostanie wykorzystana rolniczo, jako materiał poprawiający strukturę gleby, bogaty we wstępnie zmineralizowane związki organiczne oraz łatwo przyswajalne związki nawozowe. Natomiast frakcja osadów wykazująca właściwości niebezpieczne, z uwagi na zawartość metali ciężkich i innych substancji, zostanie unieszkodliwiona. Czas realizacji zabiegów w tym jeziorze określony został na 2 lata.

Ścieżki rowerowe oraz trasy do wędrówek

Czyste jeziora to nie jedyne korzyści, które realnie odczują zarówno mieszkańcy, jak i turyści odpoczywający na Pomorzu. W ramach projektu przewidziano również utworzenie promenady wzdłuż Jeziora Klasztornego Małego, a także ścieżki rowerowej wzdłuż Strugi Klasztornej. Bez wątpienia podniesie to atrakcyjność tych terenów i umożliwi mieszkańcom oraz turystom aktywny tryb spędzania wolnego czasu.

Pomorze jeziorami stoi

Pomorze to najbardziej jeziorne województwo w Polsce. To tutaj znajduje się najwięcej zbiorników wodnych. Oczek wodnych jest 18 tys., z czego aż 8,5 tys. znajduje się na Pojezierzu Kaszubskim. To na Pomorzu można znaleźć również ponad tysiąc jezior powyżej 1 hektara. Gmina Kartuzy na rekultywację i oczyszczenie czterech kartuskich jezior otrzyma prawie 45 mln zł dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego. Całkowity koszt projektu pn. „Kompleksowa rekultywacja jezior kartuskich: Mielenko, Karczemne, Klasztorne Małe i Klasztorne Duże” to prawie 55 mln zł.

Będą nowe drogi w powiecie bytowskim! Premier zdecydował o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na ten cel (3.09.2019)

Do regionu bytowskiego trafią kolejne rządowe pieniądze na cele drogowe. Pozytywne informacje przekazał Piotr Müller, poseł z Pomorza i rzecznik prasowy rządu Premiera Mateusza Morawieckiego. Do powiatu bytowskiego trafi ponad 5,7 mln złotych, a zrealizowanych zostanie 8 inwestycji.

–Jak ważne są drogi dojazdowe nie trzeba nikomu tłumaczyć, wszyscy odczuwamy niedogodności z braku odpowiednich dróg. Dlatego prowadzimy rządowy program Fundusz Dróg Samorządowych. Rekordowy pod względem wysokości środków – powiedział Piotr Müller, poseł z Pomorza i minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Cieszę się, że Pan Premier zgodził się z moją sugestią, żeby w większym zakresie wesprzeć powiat bytowski. To dzięki jego decyzji będą mogły być zrealizowane kolejne inwestycje, takie jak ul. Cicha w Bytowie, czy też ul .Tuwima w Kołczygłowach – podkreślił Müller, który jest jednym z najbliższych współpracowników Premiera Mateusza Morawieckiego.

–Bardzo ważna jest współpraca na linii samorząd-rząd w kwestii nowych dofinansowań i cieszę się, że mieszkańcy powiatu bytowskiego realnie na tym skorzystają i odczują efekty tych programów. Dzięki nowym i lepszym drogom, usprawnimy komunikację w naszym powiecie, a także podczas budowy dróg będą nowe miejsca pracy.  – podkreślił Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Powiat bytowski: 5,7 mln złotych na 8 inwestycji

Do powiatu bytowskiego trafi ponad 5,7 mln złotych, a zrealizowanych zostanie 8 inwestycji:

  • Gmina Bytów: Przebudowa drogi gminnej ul. Cichej w Bytowie
  • Gmina Czarna Dąbrówka: Remont drogi gminnej Nr 148013G w miejscowości Dęby – obręb Otnoga
  • Gmina Kołczygłowy: Budowa drogi gminnej ul. Tuwima w miejscowości Kołczygłowy
  • Gmina Miastko: Przebudowa ulicy Bolesława Chrobrego w Miastku
  • Gmina Parchowo: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Żukówko
  • Gmina Borzytuchom:
    • Przebudowa publicznej drogi gminnej nr 162016G w miejscowości Osieki.
    • Przebudowa drogi gminnej publicznej nr 162034G w miejscowości Chotkowo
    • Przebudowa publicznej drogi gminnej nr 162027G w miejscowości Jutrzenka

– Jeszcze nigdy na drogi powiatowe i gminne nie trafiły tak duże środki. Jestem dumny, że mój region tak mocno skorzysta na programie – podkreślił Piotr Müller.

Dwie inwestycje dzięki dodatkowej decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego

Na wstępnej liście dofinansowań na budowę i przebudowę dróg, nie było dwóch inwestycji. Zostały one dodane przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, któremu zarekomendował takie rozwiązanie jeden z jego najbliższych współpracowników Piotr Müller, poseł z Pomorza. Dzięki tej decyzji zostanie przebudowana ulica Cicha w Bytowie, a także zbudowana zostanie droga gminna ul. Tuwima w Kołczygłowach.

Dębnica Kaszubska z nowoczesnym obiektem sportowym: ponad 2 mln wsparcia rządowego na budowę nowej sali gimnastycznej (3.09.2019)

Gimnastyka, siatkówka, piłka nożna, a może piłka ręczna? Uczniowie szkoły w Gogolewie będą mieli prawdziwy wybór w rozwoju pasji sportowych. Rząd przeznaczy ponad 2,2 mln złotych na budowę jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowych w gminie Dębnica Kaszubska. Pozytywne wiadomości przekazał szkole Piotr Müller, poseł z Pomorza oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

– Budowa sali gimnastycznej dla naszych podopiecznych była i jest celem mojej dyrektorskiej misji. Kiedy po raz pierwszy spotkałam Pana Posła Piotra Müllera, uwierzyłam, że ten cel może być realny – powiedziała Justyna Kośla, Dyrektor Zespołu Szkół w Gogolewie – Dziś już wiemy: nasze marzenie stanie się rzeczywistością! Dzięki ogromnemu wsparciu Pana Posła, pracy pracowników Urzędu Gminy, na czele z Panią Wójt Iwoną Warkocką, powstanie miejsce, w którym uczniowie naszej szkoły będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje.Obecnie szkoła nie dysponuje odpowiednim zapleczem sportowym. Zmieni się to w ciągu niecałych trzech lat, dzięki dofinansowaniu rządowemu. Taka inwestycja jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania placówki oświatowej, a przede wszystkim dla aktywnego rozwoju młodzieży.

Pozytywne informacje przekazał szkole Piotr Müller, poseł z Pomorza i rzecznik prasowy rządu Premiera Mateusza Morawieckiego.

– Moim priorytetem jest nieustanne wspieranie ziemi słupskiej w rozwoju. Cieszę się, że mogę przekazać tak dobre wieści. Teraz dzieci w Gogolewie nie mają gdzie rozwijać swoich pasji sportowych, a dzięki rządowemu wsparciu zmienimy to! – podkreślił Piotr Müller. – Nowoczesny obiekt sportowy przysłuży się całej lokalnej społeczności i przyszłym pokoleniom. Z tak zaangażowaną Panią Dyrektor i jej zespołem nauczycieli dzieci uzyskają wspaniałe możliwości rozwoju sportowego, pełnego ruchu i aktywności. A kto wie, może to właśnie w Gogolewie wytrenujemy przyszłych reprezentantów Polski w któryś sportach? Trzymam kciuki!

Dębnica Kaszubska z nowoczesnym obiektem sportowym

Dofinansowanie wyniesie ponad 2,2 mln złotych, a budowa obiektu rozpocznie się w 2020 roku i potrwa do 2022 roku.

– Od wielu lat chcieliśmy wybudować salę gimnastyczną przy szkole w Gogolewie, jednak nie było odpowiednich środków finansowych na tak dużą inwestycję. Dobrze, że są programy rządowe, wspierające nasze lokalne projekty – podkreśliła Iwona Warkocka, Wójt Gminy Dębnica Kaszubska – Budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Gogolewie zaspokoi potrzeby nie tylko dzieci, uczniów. W godzinach popołudniowych będą mogli z niej korzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy. 

Przedsięwzięcie zakłada budowę jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowych na terenie naszej gminy. Inwestycja obejmie budowę nowej sali gimnastycznej o powierzchni płyty boiska ponad 445 m kw., czterech sal treningowych oraz zewnętrznego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach płyty dostosowanych do gry w piłkę ręczną.

Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej 

Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. W sierpniu w ramach programu w województwie pomorskim dofinansowanie otrzymały cztery projekty. Oprócz Dębnicy Kaszubskiej dofinansowanie otrzymały: powiat kościerski na budowę hali sportowej oraz remont sali gimnastycznej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Kościerzynie, Politechnika Gdańska na budowę 5 boisk do gry w koszykówkę, a także gmina Gniew na budowę sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Gniewie.

Jak zaprosić Naukobusa albo Planetobusa do swojej szkoły?

Pisząc na adres: naukobus@nauka.gov.pl. Program organizowany przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa wyższego skierowany jest do szkół podstawowych i gimnazjów, z miejscowości zamieszkałych maksymalnie przez 130 tys. osób. Więcej informacji na stronie CNK: http://www.kopernik.org.pl/dla-nauczycieli/naukobus/

Niebo na wyciągniecie ręki w powiecie kartuskim dzięki wizycie Planetobusa (2.09.2019)

Wakacje dobiegły końca i czas wrócić do szkoły. Bardzo ciekawie nowy rok szkolny rozpoczną uczniowie w powiecie kartuskim. Przez dwa dni niebo będzie dla nich na wyciągniecie ręki. Dzieci i młodzież w murach szkoły będą mogły zobaczyć niebo pełne gwiazd. Dzięki animatorom poznają też najciekawsze konstelacje, dowiedzą się więcej o planetach i ich układzie, a także odwiedzą Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wszystko za sprawą Planetobusa – mobilnego planetarium, które jeździ po całej Polsce, pokazując dzieciom najlepszą stronę nauki. Namiot z dachem w kształcie kopuły zawitał tym razem do Szkoły Podstawowej im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Somoninie. Na taki pomysł rozpoczęcia nowego roku szkolnego wpadł Piotr Müller – poseł z Pomorza, minister w Kancelarii Premiera.

– Jeszcze jako wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego wspierałem projekt Planetobusa, czyli dużego namiotu z sufitem w kształcie kopuły, który dociera do miejscowości w całej Polsce. Dzieci oraz młodzież dzięki multimedialnym pokazom astronomicznym w ciekawy sposób uczą się nauki – wyjaśnił poseł Piotr Müller, który był inicjatorem wizyty Planetobusa w powiecie kartuskim. Planetobus to namiot, w którym mieści się ponad 30 osób. Wewnątrz widzowie oglądają pokazy, które na bieżąco objaśniają animatorzy z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Mobilne planetarium dociera do najdalszych zakątków kraju. Dzięki temu każde dziecko bez względu na miejsce zamieszkania ma szansę uczestniczyć w zajęciach w nowoczesnym i multimedialnym centrum nauki. – Planetobus został stworzony z myślą o tych, dla których wyjazd do Centrum Nauki Kopernik jest dużym logistycznym wyzwaniem. Nie każdy może wybrać się na wycieczkę do Warszawy, a mobilne planetarium dotrze wszędzie. Bardzo się cieszę, że tym razem to właśnie mieszkańcy powiatu kartuskiego będą mieli okazję w ciekawy sposób odkrywać naukę – dodał Müller.

To już kolejna wizyta animatorów z Centrum Nauki Kopernik w regionie

Powiat kartuski jest już kolejnym miejscem, w którym dzięki animatorom z Centrum Nauki Kopernik mieszkańcy regionu mogą przekonać się, że nauka nie musi być nudna. Wcześniej również z inicjatywy posła Piotra Müllera taką możliwość mieli uczniowie ze Słupska, Bytowa, Lęborka oraz Szarloty k. Kościerzyny. To właśnie te miejscowości odwiedził Planetobus oraz mobilne laboratorium – Naukobus.

Zarówno Naukobus jak i Planetobus mają charakter popularyzatorski i udowadniają, że nauka nie jest przeznaczona wyłącznie dla naukowców. To właśnie takie inicjatywy rozbudzają w dzieciach pasję do odkrywania świata, angażują ich zmysły oraz inspirują do samodzielnego zdobywania wiedzy.
Być może wśród dzieci z powiatu kartuskiego, które dziś odkryją praktyczny wymiar nauki znajdzie się przyszły naukowiec znany na całym świecie?

Jak zaprosić Naukobusa albo Planetobusa do swojej szkoły?

Pisząc na adres: naukobus@nauka.gov.pl. Program organizowany przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego skierowany jest do szkół podstawowych i gimnazjów, z miejscowości zamieszkałych maksymalnie przez 130 tys. osób. Więcej informacji na stronie CNK: http://www.kopernik.org.pl/dla-nauczycieli/naukobus/

Dzieci i młodzież z powiatu kościerskiego jak młodzi odkrywcy dzięki wizycie Naukobusa (22.08.2019)

Przez dwa dni dzieci i młodzież z powiatu kościerskiego poczują się jak prawdziwi odkrywcy. Zobaczą, ile energii musi włożyć serce w pompowanie krwi, dotkną kuli plazmowej, w której dochodzi do wyładowań elektrycznych, sprawdzą, z czego zbudowane jest ludzkie ciało. Wszystko za sprawą Naukobusa – mobilnego laboratorium, które jeździ po całej Polsce, pokazując dzieciom najlepszą stronę nauki. Wystawa zawitała tym razem na Kaszuby, a dokładniej do Kompleksu Wypoczynkowego Szarlota k. Kościerzyny. Na taki pomysł urozmaicenia ostatnich dni wakacji wpadł Piotr Müller – poseł z Pomorza, minister w Kancelarii Premiera. Z atrakcji jakie zapewnia Naukobus skorzystają mieszkańcy regionu, ale także dzieci spędzające wakacje na Pojezierzu Kaszubskim.

– Jeszcze jako wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego wspierałem projekt Naukobusa, czyli mobilnej wystawy naukowej, która dociera do miejscowości w całej Polsce. Dzieci przez zabawę i interaktywne elementy wystawy uczą się nauki – wyjaśnił poseł Piotr Müller, który był inicjatorem wizyty Naukobusa w powiecie kościerskim. Naukobus zawiera około dwudziestu eksponatów, których działanie objaśniają animatorzy z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Mobilne laboratorium dociera do najdalszych zakątków kraju. Dzięki temu każde dziecko bez względu na miejsce zamieszkania ma szansę uczestniczyć w zajęciach w nowoczesnym i multimedialnym centrum nauki, a także w praktyczny sposób poznawać tajniki różnych dziedzin nauki. – Naukobus został stworzony z myślą o tych, dla których wyjazd do Centrum Nauki Kopernik jest dużym logistycznym wyzwaniem. Nie każdy może wybrać się na wycieczkę do Warszawy, a Naukobus dotrze wszędzie. Bardzo się cieszę, że tym razem to właśnie mieszkańcy Kaszub będą mieli okazję w ciekawy sposób odkrywać naukę – dodał Müller.

To już kolejna wizyta Naukobusa w regionie

Kompleks Wypoczynkowy Szarlota jest już kolejnym miejscem, w którym dzięki animatorom z Centrum Nauki Kopernik mieszkańcy regionu mogą przekonać się, że nauka nie musi być nudna. Wcześniej również z inicjatywy posła Piotra Müllera taką możliwość mieli uczniowie ze Słupska, Bytowa i Lęborka. Do miejscowych szkół przyjechał Naukobus oraz mobilne planetarium zwane Planetobusem.

Zarówno Naukobus jak i Planetobus mają charakter popularyzatorski i udowadniają, że nauka nie jest przeznaczona wyłącznie dla naukowców. To właśnie takie inicjatywy rozbudzają w dzieciach pasję do odkrywania świata, angażują ich zmysły oraz inspirują do samodzielnego zdobywania wiedzy. Być może wśród dzieci z gminy Kościerzyna, które dziś odkryją praktyczny wymiar nauki znajdzie się przyszły naukowiec znany na całym świecie?

Jak zaprosić Naukobusa albo Planetobusa do swojej szkoły?

Pisząc na adres: naukobus@nauka.gov.pl. Program organizowany przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa wyższego skierowany jest do szkół podstawowych i gimnazjów, z miejscowości zamieszkałych maksymalnie przez 130 tys. osób. Więcej informacji na stronie CNK: http://www.kopernik.org.pl/dla-nauczycieli/naukobus/

Kolejne miliony na program rozwoju regionu słupskiego: Piotr Müller zapowiedział łączne wsparcie w wysokości 115 mln złotych (19.08.2019)

Przyspieszają prace nad rekompensatami z tytułu tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Piotr Müller, poseł ze Słupska i minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zapowiedział , że budżet wieloletniego programu rozwoju regionu słupskiego wzrośnie z 90 mln aż do 115 mln złotych. Pozytywną informację przekazał podczas poniedziałkowego Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Słupskiego. Zwiększenie finansów uzyskało już kierunkową akceptację Pana Premiera Mateusza Morawieckiego i jest otwarciem się na potrzeby samorządu lokalnego oraz umożliwienie rozszerzenie programu. To pieniądze na dofinansowanie budowy szkół, przedszkoli, dróg, czy też nowej infrastruktury sportowej. Przyjęcie dokumentu rządowego przez Radę Ministrów planowane jest na wrzesień bieżącego roku.

Społeczność słupska od dawna czeka na rekompensaty z tytułu tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Temat od wielu lat obiecywany, ale dotychczas niezrealizowany. Dlatego sprawą zajął się Piotr Müller – poseł ze Słupska i minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Müller zainicjował i koordynuje rządowe prace nad wieloletnim programem rozwoju regionu słupskiego. Na początku sierpnia zapowiedział 90 mln złotych w ramach programu. Teraz ogłosił, że budżet na cały program wyniesie aż 115 mln złotych.

– Zwiększenie środków finansowych do 115 mln pozwoli przede wszystkim, aby wszystkie gminy, powiat oraz miasto Słupsk, mogły zrealizować swoje zadania wyznaczone w programie rekompensat – powiedział poseł Piotr Müller. – Otwieramy się na potrzeby samorządu lokalnego wszystkich gmin z regionu.–  podkreślił. Zwiększenie finansów uzyskało już kierunkową akceptację Pana Premiera Mateusza Morawieckiego.

Pieniądze na przedszkola, szkoły, drogi i infrastrukturę sportową

W ramach wieloletniego programu przewidziane są środki finansowe w wysokości około 115 mln złotych. Program realizowany będzie w latach 2020-2024. Pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie budowy szkół, przedszkoli, dróg gminnych oraz infrastruktury sportowej. Do decydowania o wykorzystania środków zostaną zaproszeni również mieszkańcy.

– W ramach programu przewidziane są środki finansowe, o których zadecydują sami mieszkańcy regionu. Będą to pieniądze o charakterze partycypacyjnym – to mieszkańcy wybiorą projekty do zrealizowania w ramach programu – podkreślił Müller.

Dodatkowe finanse niezależne od już prowadzonych inwestycji

Ministrowie pracują nad odpowiednią uchwałą rządową, dzięki której region słupski otrzyma środki rozwojowe. Planowane jest uchwalenie programu jeszcze w obecnej kadencji, co zapewni szybszy rozwój ziemi słupskiej przez kilka kolejnych lat.

– Ważne jest, że to będą nowe, dodatkowe środki finansowe niezależne od dużych projektów już realizowanych, jak droga S6, DK 21 czy rozbudowa portu w Ustce. – dodał Müller. Jednym z przykładów trwających inwestycji są prace nad nowoczesną wielofunkcyjną aulą na Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Rzecznik rządu Piotr Müller numerem 3 gdyńsko-słupskiej listy PiS (16.08.2019)

Piotr Müller, jeden z najbliższych współpracowników Premiera Mateusza Morawieckiego, w nadchodzących wyborach parlamentarnych ponownie będzie ubiegał się o mandat poselski. Wystartuje z 3 miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu gdyńsko-słupskim, który obejmuje swym zasięgiem powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski i wejherowski oraz miasta na prawach powiatu – Gdynię i Słupsk.

– To dla mnie zaszczyt, że mogę ponownie ubiegać się o mandat posła na Sejm RP, zwłaszcza kandydując z mojego rodzinnego Pomorza. Jako poseł chciałbym dalej zabiegać o dynamiczny rozwój naszego regionu, mając na uwadze potrzeby i potencjał jego mieszkańców. Jestem przekonany, że będzie to możliwe dzięki skutecznej i zrównoważonej polityce, jaką prowadzi Prawo i Sprawiedliwość, które dba o realizację obietnic wyborczych wobec szerokich grup społecznych – powiedział Piotr Müller.

Kim jest Piotr Müller?

Piotr Müller kandyduje z rodzinnego okręgu. Jest jednym z najbliższych współpracowników Premiera Mateusza Morawieckiego, który w czerwcu 2019 roku powołał go na rzecznika prasowego swojego rządu i ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wcześniej był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Od końca 2018 roku poseł na Sejm RP, po śmierci ś.p. Jolanty Szczypińskiej. Choć mandat posła objął niespełna 8 miesięcy temu, wykazał się przez ten czas dużą skutecznością. Przykładem może być zainicjowanie prac nad rekompensatami za tarczę antyrakietową dla regionu słupskiego, czy też 10 mln dofinansowania na nowoczesne centrum dydaktyczno-kulturalne w Słupsku.

Pochodzi z rodziny o tradycjach politycznych. Jest synem byłego szefa struktur podziemnych Solidarności na Pomorzu Środkowym. Z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Studia ukończył w ramach Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych (MISH). W 2019 roku został uznany przez Dziennik Gazetę Prawną za jednego z 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce.

Zapowiedź: około 90 mln zł na rekompensaty za tarczę antyrakietową

Społeczność słupska od dawna czeka na rekompensaty z tytułu tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Temat od wielu lat obiecywany, ale dotychczas niezrealizowany. Dlatego sprawą zajął się Piotr Müller, który zainicjował i koordynuje rządowe prace nad wieloletnim programem rozwoju regionu słupskiego. Około 90 mln złotych zostanie przeznaczone na dofinansowanie budowy szkół, przedszkoli, dróg, czy też nowej infrastruktury sportowej. Pieniądze będą skierowane na lokalne potrzeby, dlatego do rządowych prac zaproszono słupskich samorządowców – Wójta Gminy Słupsk, Prezydent Słupska, oraz Starostę Słupskiego.

– Te pieniądze to ważny impuls dla dalszego rozwoju naszego regionu. Za 90 mln złotych można zrobić bardzo wiele i wszyscy mieszkańcy realnie skorzystają na nowym programie. Będą to środki na lokalne potrzeby, dlatego zaprosiłem do współpracy samorządowców, abyśmy wspólnie wypracowali dokładny program dofinansowań – podkreślił Piotr Müller, który kieruje pracami nad odpowiednią uchwałą rządową.

Silne uczelnie w regionie

Piotr Müller działa aktywnie na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego w regionie. Jeszcze będąc wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego wydał decyzję o otwarciu kierunku prawo na Akademii Pomorskiej w Słupsku. W tegorocznej rekrutacji nowy kierunek prawniczy cieszył się ogromną popularnością. W kwietniu Piotr Müller przekazał w imieniu ministerstwa 10 mln złotych na powstanie nowoczesnego centrum dydaktyczno-kulturalnego w Słupsku. Dzięki tym finansom opuszczony i nieużytkowany przez prawie dwadzieścia lat gmach będzie reprezentacyjnym obiektem w Słupsku, który posłuży nie tylko uczelni, ale także mieszkańcom całego miasta i regionu. Audytorium, które pomieści prawie 400 osób, będzie mogło pełnić funkcję nie tylko auli dydaktycznej i konferencyjnej, ale również sali bankietowej i widowiskowej, goszcząc przedstawienia teatralne i koncerty. Zakończenie prac planowane jest na 2021 rok.

Wsparcie seniorów – 1 mln zł na Uniwersytety Trzeciego Wieku

Obok działań związanych z poprawą szans edukacyjnych młodego pokolenia z regionu, ważnym elementem aktywności poselskiej Piotra Müllera jest również wsparcie polityki senioralnej. Wyrazem tego była pomoc dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku i przekazanie w kwietniu 2019 roku 1 mln zł UTW w Bytowie, Człuchowie, Ustce i Słupsku na kolejne dwa lata działalności, a wcześniej 300 tys. w ramach Akademii Aktywnego Seniora.

Studenci z całej Polski szkolili się w Słupsku (13.08.2019)

O tym, że Słupsk to wartościowe miasto z silną uczelnią regionalną, mogli przekonać się studenci z blisko 30 uczelni z całego kraju. Kilkadziesiąt osób m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Krakowskiej, Warszawskiej, czy też Łódzkiej wzięło udział w tygodniowej konferencji. Gospodarzem wydarzenia była Akademia Pomorska w Słupsku, a studentów do wyboru tego miasta namówił Piotr Müller – poseł z Pomorza, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a wcześniej wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Blisko 50 godzin szkoleniowych, 7 dni, 16 trenerów, zaowocowało 12 projektami studenckimi, z których został wyłoniony jeden najlepszy.

– Naszym zadaniem, jako Parlamentu Studentów RP, jest dbanie o stały rozwój przedstawicieli samorządów studenckich z całego kraju. Tygodniowa Akademia PSRP to właśnie przykład projektu, w którym inspirujemy i szkolimy naszych liderów studenckich -powiedział Dominik Leżański, przewodniczący Parlamentu Studentów RP, organizacji która jest oficjalnym głosem wszystkich studentów.

Do wyboru Słupska jako miejsca spotkania przedstawicieli samorządów studenckich z całej Polski namówił Piotr Müller – poseł z Pomorza, rzecznik prasowy rządu Premiera Mateusza Morawieckiego. – Studenci to nasze kadry przyszłości, które trzeba wspierać w rozwoju. Takie spotkania owocują licznymi projektami, współpracą osób z całej Polski, a także zapewniają niezapomniane emocje i przyjaźnie na długie lata. W końcu czasy studenckie to dla wielu osób jeden z najważniejszych okresów w życiu. Bardzo się cieszę, że organizatorzy przyjęli nasze zaproszenie i Akademia PSRP odbyła się w moim rodzinnym Słupsku.

Projekty: od pomysłu do realizacji

Akademia PSRP #zaPROJEKTowani miała na celu zwiększyć kompetencje studentów w zarządzaniu projektami, ale także w inicjowaniu ich i organizowaniu od samego początku. Uczestnicy każdego dnia brali udział w szkoleniach i warsztatach. Łącznie było to blisko 50 godzin szkoleniowych. Za sprawą 16 trenerów, którzy razem z uczestnikami przyjechali do Słupska, studenci mieli okazję dowiedzieć się więcej o zarządzaniu zespołem oraz czasem w zespole projektowym, postępowaniu w sytuacjach trudnych, czy też delegowaniu zadań i ich egzekwowaniu.

Promocja ziemi słupskiej

Podczas wyjazdowego szkolenia w Słupsku nie zabrakło również mniej formalnych sposobów przekazywania wiedzy, m.in. quizów oraz gier rywalizacyjnych. Po całym dniu spędzonym w salach wykładowych Akademii Pomorskiej studenci korzystali także z uroków miasta i okolic.

Bardzo się cieszę, że Akademia PSRP odbyła się w Słupsku. Organizacja Akademii właśnie tu była strzałem w dziesiątkę. Pomimo, że większość czasu spędziliśmy uczestnicząc w zajęciach, to znaleźliśmy kilka chwil, aby zwiedzić miasto. Oczywiście nie mogliśmy sobie również odmówić krótkiego wyjazdu nad morze – podkreślił Dominik Leżański.

Profesjonalne badanie wśród młodzieży akademickiej

Przez cały okres trwania Akademii uczestnicy oprócz udziału w szkoleniach, pracowali także w mniejszych grupach nad swoimi projektami. Łącznie powstało ich 12. Zostały ocenione przez trenerów, członków PSPR oraz przedstawiciela słupskiej uczelni. Wewnętrzną konkurencję wygrał projekt Analiza Potrzeb Studenckich, przygotowany przez uczestników z Łodzi, Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Studenci planują przeprowadzić profesjonalne badanie wśród młodzieży akademickiej, aby dokładnie poznać jej oczekiwania względem działalności samorządów oraz organizacji studenckich na polskich uczelniach. Dla zwycięskiego projektu PSRP przekazało na ten cel 10 tys. złotych.

Wieloletni program rozwoju regionu słupskiego w ramach rekompensat z tytułu tarczy antyrakietowej staje się rzeczywistością (7.08.2019)
Społeczność słupska od dawna czeka na rekompensaty z tytułu tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Temat od wielu lat obiecywany, ale dotychczas niezrealizowany. Dlatego sprawą zajął się Piotr Müller – poseł ze Słupska i minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Müller zainicjował i koordynuje rządowe prace nad wieloletnim programem rozwoju regionu słupskiego. Około 90 mln złotych zostanie przeznaczone na dofinansowanie budowy szkół, przedszkoli, dróg, czy też nowej infrastruktury sportowej. Pieniądze będą skierowane na lokalne potrzeby, dlatego do rządowych prac zaproszono słupskich samorządowców – Wójta Gminy Słupsk, Prezydent Słupska, oraz Starostę Słupskiego.

 

Rozpoczęły się prace dotyczące rekompensat z tytułu tarczy antyrakietowej dla regionu słupskiego. Za koordynację przygotowań wieloletniego programu w Kancelarii Prezesa Rady Ministra odpowiada Piotr Müller, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz poseł ziemi słupskiej.

– Gdy siedem miesięcy temu objąłem mandat poselski postawiłem sobie za jeden z głównych celów kwestie rekompensat za tarczę antyrakietową. Teraz, jako minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podjąłem działania żeby jak najszybciej uchwalić zapowiadany od wielu lat program. – powiedział poseł Piotr Müller.

Pieniądze na przedszkola, szkoły, drogi i infrastrukturę sportową

W ramach wieloletniego programu przewidziane są środki finansowe w wysokości około 90 mln złotych. Pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie budowy szkół, przedszkoli, dróg gminnych oraz infrastruktury sportowej.

– Te pieniądze to ważny impuls dla dalszego rozwoju naszego regionu. Za 90 mln złotych można zrobić bardzo wiele i wszyscy mieszkańcy realnie skorzystają na nowym programie. Będą to środki na lokalne potrzeby, dlatego zaprosiłem do współpracy samorządowców, abyśmy wspólnie wypracowali dokładny program dofinansowań – podkreślił Piotr Müller, który kieruje pracami nad odpowiednią uchwałą rządową. W projekt zaangażowali się m.in. Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier, Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka oraz Starosta Słupski Paweł Lisowski.

Dodatkowe finanse niezależne od już prowadzonych inwestycji

Ministrowie pracują nad odpowiednią uchwałą rządową, dzięki której region słupski otrzyma środki rozwojowe. Planowane jest uchwalenie programu jeszcze w obecnej kadencji, co zapewni szybszy rozwój ziemi słupskiej przez kilka kolejnych lat.

– Ważne jest, że to będą nowe, dodatkowe środki finansowe niezależne od dużych projektów już realizowanych, jak droga S6, DK 21 czy rozbudowa portu w Ustce. – dodał Müller. Jednym z przykładów trwających inwestycji są prace nad nowoczesną wielofunkcyjną aulą na Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Nowoczesne centrum dydaktyczno-kulturalne w Słupsku

W kwietniu poseł Piotr Müller, który był wówczas wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego, przekazał w imieniu ministerstwa 10 mln złotych na powstanie nowoczesnego centrum dydaktyczno-kulturalnego w Słupsku. Dzięki tym finansom opuszczony i nieużytkowany przez prawie dwadzieścia lat gmach będzie reprezentacyjnym obiektem w Słupsku, który posłuży nie tylko uczelni, ale także mieszkańcom całego miasta i regionu. Audytorium, które pomieści prawie 400 osób, będzie mogło pełnić funkcję nie tylko auli dydaktycznej i konferencyjnej, ale również sali bankietowej i widowiskowej, goszcząc przedstawienia teatralne i koncerty. Zakończenie prac planowane jest na 2021 rok.

—

Piotr Müller (ur. 1989) obecnie pełni funkcję posła na Sejm RP oraz rzecznika prasowego rządu i sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wcześniej był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Pochodzi z rodziny o tradycjach politycznych. Jest synem byłego szefa struktur podziemnych Solidarności na Pomorzu Środkowym.

Z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Studia ukończył w ramach Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych (MISH). W 2019 roku został uznany przez Dziennik Gazetę Prawną za jednego z 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce.

 

W Słupsku powstanie Centrum Badań nad Chorobami Cywilizacyjnymi. MNiSW przekazało na ten cel 1,7 mln zł (25.01.2019)

Już w 2020 r. na Akademii Pomorskiej w Słupsku powstanie interdyscyplinarne Centrum Badań nad Chorobami Cywilizacyjnymi, pozwalające na prowadzenie szeroko zakrojonych badań, m.in. klinicznych i epidemiologicznych. MNiSW przeznaczy 1,7 mln zł na powstanie trzech nowoczesnych pracowni. Te dobre wieści dla regionu przekazał podczas spotkania z władzami Akademii Pomorskiej w Słupsku wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, poseł na Sejm RP Piotr Müller.

Skuteczniejsze metody leczenia chorób cywilizacyjnych

Dynamiczny rozwój cywilizacyjny, zmiana stylu życia oraz potrzeba sprostania zwiększającym się wymaganiom zawodowym – to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że Polacy są w coraz większym stopniu narażeni na choroby typowe dla społeczeństw krajów wysoko rozwiniętych. Stąd potrzeba powstania Centrum Badań nad Chorobami Cywilizacyjnymi, które będzie realizować interdyscyplinarne badania istotne z punktu widzenia medycznego, społecznego i ekonomicznego.

– Powstanie Centrum pozwoli nie tylko na podjęcie w Słupsku badań nad ważną tematyką chorób cywilizacyjnych, ale będzie także szansą dla lokalnego środowiska naukowego na podjęcie tematów badawczych, które dotąd nie były realizowane w regionie – mówił Piotr Müller, poseł na Sejm RP, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. – Wierzę, że dzięki Państwa zaangażowaniu i pasji naukowej, poprzez innowacyjne badania naukowe z zakresu ochrony zdrowia, Centrum przysłuży się do opracowania skuteczniejszych metod leczenia chorób cywilizacyjnych. Tego życzę Państwu i całemu regionowi – podkreślił wiceminister Piotr Müller.

Słupsk z prężnie rozwijającą się nauką, czyli o korzyściach dla regionu

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), co roku 16 mln ludzi na świecie umiera przedwcześnie z powodu chorób cywilizacyjnych. Cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, alergie czy osteoporoza – to tylko niektóre ze schorzeń, które dotykają coraz większą grupę Polaków. Nadrzędnym celem powstania Centrum jest właśnie opracowanie skuteczniejszych metod leczenia chorób cywilizacyjnych. Prężnie działający ośrodek w Słupsku, podejmujący się tak kluczowych zagadnień, stanowi jednak nie tylko kolejny krok dla rozwoju silnego środowiska naukowego w mieście, ale jest także okazją do promocji całego regionu –  jako miejsca o dużym potencjale badawczym i naukowym.

Interdyscyplinarne centrum z nowoczesnymi pracowniami

Centrum Badań nad Chorobami Cywilizacyjnymi zostało zaprojektowane jako ośrodek o charakterze interdyscyplinarnym. W ramach Centrum utworzone zostaną pracownie: badań klinicznych, epidemiologicznych i analizy statystycznej, badań procesów metabolicznych, a także pracownia badań podstawowych i doświadczalnych w przebiegu chorób cywilizacyjnych. Uzyskane w ten sposób wyniki będą stanowić materiał dla prac naukowych o potencjalnie dużej wartości publikacyjnej. Przewidywany okres utworzenia interdyscyplinarnego Centrum Badań nad Chorobami Cywilizacyjnymi obejmuje lata 2019 – 2020, na co ministerstwo zagwarantowało już dodatkowe środki finansowe.

Premier Morawiecki powołał Piotra Mullera na sekretarza stanu w MNiSW (8.01.2019)

Premier Mateusz Morawiecki powołał Piotr Müllera, dotychczasowego podsekretarza stanu w MNiSW, który objął w grudniu mandat poselski, na sekretarza stanu.

Kim jest nowy sekretarz stanu?

Piotr Müller, poseł na Sejm RP ze Słupska, prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (Kolegium MISH UW). Były ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz członek Prezydium PKA (2013-2014). W latach 2010-2014 członek Senatu Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zasiadał m.in. w komisji prawno-statutowej oraz komisji finansów. W latach 2012-2016 członek Zarządu Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego. W przeszłości również m.in.: członek Rady Fundacji na Rzecz Jakości Kształcenia, członek Komisji do Spraw Pożyczek i Kredytów Studenckich, Członek Komisji Dyscyplinarnej do spraw nauczycieli akademickich przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, członek Rady Programowej Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów sprawował dwuletnią kadencję jako Przewodniczący Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie został wybrany przez przedstawicieli samorządów studenckich polskich uczelni na Przewodniczącego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej – organizacji będącej ustawowym reprezentantem ogółu studentów kraju.

Od listopada 2015 do kwietnia 2017 doradca Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W lutym 2017 r. powołany w skład zespołu legislacyjnego przygotowującego projekt nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Od kwietnia 2017 r. dyrektor Biura Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, gdzie odpowiadał m.in. za realizację zadań związanych ze współpracą z Sejmem i Senatem Rzeczypospolitej Polskiej oraz koordynację działań gremiów doradczych ministra. Od 15 stycznia 2018 r. do 27 grudnia 2018 wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego w randze Podsekretarza Stanu. Członek Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz Komitetu Społecznego Rady Ministrów. We wrześniu 2018 powołany na przewodniczącego zespołu do spraw wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Od 28 grudnia 2018 Poseł na Sejm RP.

W przeszłości stypendysta m.in.: Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji Narodowej, Fundacji im. Lesława A. Pagi.

Słupscy studenci wreszcie ze stołówką! (3.09.2018)

Prawie 500 tys. złotych otrzyma z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Akademia Pomorska w Słupsku na generalny remont stołówki, która ze względu na zły stan techniczny i sanitarny jest nieczynna. Decyzję o przyznaniu dodatkowej dotacji przekazał słupszczanom wiceminister w resorcie nauki Piotr Müller.

Müller: studenci mają prawo zarówno do dobrej infrastruktury, jak i do dobrego kształcenia

Studenci i wykładowcy uczelni nie mają gdzie spożywać posiłków, ponieważ zamknięta stołówka to jedyny tego typu obiekt na kampusie. – Cieszę się, że dzięki dotacji przywrócimy społeczności akademickiej elementarne warunki do prawidłowego funkcjonowania – powiedział podczas przekazania decyzji o dotacji wiceminister Müller. – Dbamy jednak nie tylko o infrastrukturę, która otacza studentów, ale także o jakość ich kształcenia. Konstytucja dla Nauki, która wejdzie w życie za niespełna miesiąc, jest tego najlepszym przykładem. Kładzie bowiem nacisk na interdyscyplinarność, elastyczne ścieżki kształcenia, a także lepsze i dłuższe praktyki na kierunkach o profilu praktycznym. Już wcześniej ministerstwo zmieniło prawo w ten sposób, by uczelniom bardziej opłacało się tworzyć mniejsze grupy zajęciowe. To w znaczny sposób wpłynęło na jakość kształcenia – dodał.

Konstytucja dla Nauki – korzyści dla studentów

Reforma to także wzmocnienie ochrony praw studenta. Nie tylko utrzymuje zasadę bezpłatności studiów stacjonarnych (nawet na kilku kierunkach), ale także zapewnia stabilny system pomocy materialnej. Wprowadza zasadę, wedle której uczelnia ma obowiązek ustalenia i przedstawienia na etapie rekrutacyjnym katalogu wszelkich opłat pobieranych od studentów w trakcie całego okresu studiów, a także terminowego wydawania dyplomów. Jeśli uczelnia nie wywiąże się ze swych obowiązków wobec studentów, może zapłacić wysoką karę.

Zmiany dotyczą także ochrony praw studentów, którzy zostają rodzicami. Władze uczelni zobowiązane są zapewnić studentce, będącej w ciąży, możliwość indywidualnego toku studiów. Przez pierwszy rok od przyjścia na świat dziecka rodzice będą mogli skorzystać z urlopu od studiów – do tej pory zależało to od uznaniowej decyzji, natomiast teraz władze uczelni są zobligowane ustawą, aby taki urlop przyznać.

Remont stołówki – na co pójdą pieniądze

Resort nauki przekazał słupskiej uczelni 470 tys. złotych na remont i przebudowę kuchni, a także jej zaplecza. Środki pochodzą z Funduszu Pomocy Materialnej, z którego finansowane są również remonty domów studenckich i stołówek.

Działania obejmą między innymi przebudowę instalacji wodociągowej, elektrycznej, kanalizacji sanitarnej i technologicznej, a także centralnego ogrzewania. Oprócz wymiany sprzętu kuchennego prace remontowe dotyczyć będą także zewnętrznej części budynku. Rozpoczęcie remontu planowane jest w tym roku akademickim.

Inżynieria cyberprzestrzeni - nowy kierunek studiów na Akademii Pomorskiej (6.07.2018)

Inżyniera cyberprzestrzeni – na takim kierunku będą mogli kształcić się studenci Akademii Pomorskiej w Słupsku w przyszłym roku akademickim. Decyzję MNiSW o nadaniu Wydziałowi Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwie uprawnień do prowadzenia studiów wydał wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller.

Interdyscyplinarni fachowcy od cyberbezpieczeństwa

– Intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego niesie ze sobą szereg nowych wyzwań – zarówno dla jednostek, jak i instytucji publicznych. Rodzi to konieczność przygotowania nowej klasy specjalistów wyposażonych zarówno w kompetencje z obszaru nauk społecznych, jak
i nauk ścisłych oraz technicznych – mówił wiceminister Piotr Müller.- Interdyscyplinarny charakter kierunku „inżynieria cyberprzestrzeni”, polegający na integrowaniu dorobku nauk społecznych oraz informatycznych, wydaje się tworzyć dobrą perspektywę dla studentów, ale jest także szansą dla Słupska, które zyska wykwalifikowanych fachowców z zakresu bezpieczeństwa w sieci – podkreślił wiceminister.

Inżynieria cyberprzestrzeni to kierunek łączący wiedzę informatyczną z naukami o bezpieczeństwie i z wiedzą o mediach – które w coraz większym zakresie wypełniają internet swoimi treściami. Kierunek stanowi również odpowiedź na rozwój inteligentnych sieci e- administracji w Polsce, których obsługa wymaga od specjalistów wiedzy i kompetencji zawodowych z pogranicza matematyki, informatyki, nauk o administracji oraz nauk prawnych.

Przyszli informatycy, administratorzy sieci i inżynierowie cybermediów

Celem kształcenia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni jest przekazanie studentom wiedzy z zakresu nauk społecznych, nauk ścisłych i nauk technicznych, wpisujących się w zagadnienia inżynierii cyberprzestrzeni. Kształcenie obejmie zarówno techniczne, jak i funkcjonalne aspekty cyberprzestrzeni oraz wiedzę o zjawiskach i procesach społecznych, kulturowych i technicznych zachodzących w społeczeństwie informacyjnym. Kierunek przygotuje studentów do pracy
w instytucjach korzystających w szerokim zakresie z nowoczesnych technologii IT działających
w cyberprzestrzeni, a także instytucjach wrażliwych na cyberzagrożenia.

Studenci będą mogli wybrać kształcenie w specjalnościach:

  • inżynieria cybermediów,
  • cyberbezpieczeństwo z elementami kryptografii i kryptologii.

Absolwenci kierunku, w zależności od ukończonej specjalności, będą przygotowani do pracy na następujących stanowiskach: specjalista i starszy specjalista informatyk, administrator sieci, administrator systemu e-administracji, inżynier cybermediów, specjalista obsługi cybermediów, dziennikarz e-mediów lub administrator systemów e-administracji.

Biogram

Piotr Müller, poseł na Sejm RP ze Słupska, rzecznik prasowy rządu, prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (Kolegium MISH UW). 

Były ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz członek Prezydium PKA (2013-2014). W latach 2010-2014 członek Senatu Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zasiadał m.in. w komisji prawno-statutowej oraz komisji finansów. W latach 2012-2016 członek Zarządu Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego. W przeszłości również m.in.: członek Rady Fundacji na Rzecz Jakości Kształcenia, członek Komisji do Spraw Pożyczek i Kredytów Studenckich, Członek Komisji Dyscyplinarnej do spraw nauczycieli akademickich przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, członek Rady Programowej Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego.

W trakcie studiów sprawował dwuletnią kadencję jako Przewodniczący Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie został wybrany przez przedstawicieli samorządów studenckich polskich uczelni na Przewodniczącego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej – organizacji będącej ustawowym reprezentantem ogółu studentów kraju.

Od listopada 2015 do kwietnia 2017 doradca Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina. W lutym 2017 r. powołany w skład zespołu legislacyjnego przygotowującego projekt nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Od kwietnia 2017 r. dyrektor Biura Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które odpowiada m.in. za realizację zadań związanych ze współpracą z Sejmem i Senatem Rzeczypospolitej Polskiej oraz koordynację działań gremiów doradczych ministra. Od 15 stycznia 2018 r. wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego w randze Podsekretarza Stanu. Od 7 stycznia 2019 w randze Sekretarza Stanu. We wrześniu 2018 powołany na przewodniczącego zespołu do spraw wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Członek Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Obecnie pełni funkcję rzecznika prasowego rządu oraz sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W przeszłości stypendysta m.in.: Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji Narodowej, Fundacji im. Lesława A. Pagi.

Bądźmy w kontakcie – media społecznościowe

Zapraszam do obserwowania moich profili w mediach społecznościowych oraz oczywiście do kontaktu za pośrednictwem nich.

  • RT @PremierRP: Premier @MorawieckiM w #KPRM: Chcę powiedzieć, że Polska i Francja dzisiaj potwierdziła partnerstwo strategiczne. C… https://t.co/7DtE7kanhw

    February 03, 2020RetweetUlubione

  • RT @PremierRP: Premier @MorawieckiM: Wytyczenie drogi w zakresie kompromisu klimatycznego-też mamy wspólne obszary. Wskazywałem na… https://t.co/eFDBZQTEw4

    February 03, 2020RetweetUlubione

Obserwuj mnie
This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Biuro poselskie

ul. Jedności Narodowej 2, 76-200 Słupsk
telefon: 576 157 311
e-mail: biuro@piotrmuller.pl

Szukaj